شرکت صنایع الکترونیک سازان

ارتباط با ماتصاویرگواهینامه هامحصولات

 


 مباحث مربوط به توليد انرژي و بطور خاص انرژي الکتريسيته در زمره موضوعات راهبردي کشور مي باشد ، که در اين زمينه بهره مندي از انرژي پاک خورشيدي اثبات نموده که براي کشورمان از جايگزين هاي برتر مي باشد که ضمن بهره مندي و شکر نعمات الهي براي اختصاص يک چنين فرصتهايي ما را در مسير توسعه ملي ، ارزان سازي انرژي ، دسترسي آسان ، فراگير و قابل تعميم اين انرژي ، شرايط توسعه و تجهيز کشور به منابع جايگزين و نوشونده را فراهم آوريم .

در اين راستا شرکت صنايع الکترونيک سازان از شرکتهاي زير مجموعه گروه توليدي صنعتي سازان با ماموريت احداث و انتقال دانش فني و تکنولوژي توليد فب ميکروالکترونيک در شهرک صنعتي شرق سمنان با ظرفيت توليد سالانه 100 ميليون قطعه IC  و 4MW  سولارسل و 10 ميليون  LED HIGH POWER  در سال 1384 تأسيس گرديد . اين مهم براي اولين بار توسط بخش خصوصي در نيمه دوم سال 1387 با ظرفيت 2 MW  سولارسل ( نيروگاه خورشيدي ) و در نيمه اول سال 1388 با ظرفيت 25 ميليون لامپ LED HIGH POWER  ( 100 هزار چراغ 50W خياباني و صنعتي ) با  سرمايه گذاري بالغ بر 450 ميليارد ريال به توليد رسيد .

 توليد انرژي الکتريکي از نور خورشيد جزء صنايع  هاي تک و استراتژيک بوده و  توليد LED HIGH POWER  و چراغ هاي LED  به لحاظ مزاياي برتر در توليد روشنايي و صرفه جويي 70% انرژي الکتريکي در ايجاد شدت روشنايي معادل به چراغهاي 150W   و 250W  سديم و جيوه اي ، جزو توليدات استراتژيک در صنعت روشنايي مي باشد . اين توليدات قدم کوچکي در امر توليد ملي و خودکفائي صنايع  HIGH TECH  ميهن عزيزمان ايران بوده و مصرف ملي آن اقتدار ملي و اشتغال هموطنان عزيزمان را در امر توليد ارزش افزوده ملي به دنبال خواهد داشت .

لازم به ذکر است راندمان سلول هاي خورشيدي توليد اين شرکت حداقل 15% بوده و سلول هاي خورشيدي توليد شده با استاندارد نظامي DOUBLE SIDE TEMPERED GLASS تهيه و در مقابل ضربات مکانيکي و فشار باد مقاوم مي باشد . قيمت پنل هاي توليدي در مقايسه با تمام برندهاي موجود اعم از غربي و حتي چيني پائين تر بوده و اين افتخاري است که با ياري خداوند و تلاش جوانان اين مرز و بوم حاصل آمده است و در  حال حاضر پروژه بزرگترين نيروگاه فتوولتائيک کشور با ظرفيت 10 مگاوات توسط سرمايه گذاري اين شرکت در شهر سمنان در دست اجرا مي باشد

همانطور که مستحضريد استفاده از چراغهاي LED HIGH POWER در صنعت روشنايي به دليل  صرفه جويي در مصرف برق به ميزان 40 تا 60 درصد مصرف چراغهاي کلاسيک و توليد نور پاک ( عاري از اشعه مادون قرمز و ماوراء بنفش )  با عمر طولاني حدود 50 هزار ساعت در دستور کار جهاني قرار گرفته است که توليدات اين شرکت با گارانتي 5 سال به شرط تعويض با قيمت 20 الي 40 درصد کمتر از مشابه خارجي حتي چيني ( بدون در نظر گرفتن 6/23 % حقوق گمرکي و عوارض ارزش افزوده) مي تواند در روشنايي پالايشگاه ها و ايستگاه هاي گاز مورد استفاده قرار گيرد و صرفه جويي حاصله از محل مصرف انرژي در پيک شبکه کمک بزرگي به کاهش تلفات شبکه و کم کردن بار مصرف نيروگاههاي در حال کار دارد .

مولد انرژي خورشيدي ( سولارسل P.V ) مي تواند جهت مصارف موضعي در واحدهاي مسکوني ، روستائي و مناطق دور از دسترس ،کمپهاي حوادث غيرمترقبه ، اردوگاههاي صحرائي و روشنائي معابر و پارک ها مورد استفاده قرار گيرد .

اميد است اين شرکت توانايي خدمت حضور در عرصه نفت و گاز ايران را داشته و گامي بلند در خودکفائي ملي برداريم

 اين شرکت اولين فب ميکروالکتريک خصوصي ايران را دارا بوده و مساحت اتاق تميز (clean room) آن بالغ بر 1000 مترمربع مي باشد .

در سال 1386 نصب و راه اندازي فب ميکروالکترونيک به اتمام رسيد و به عنوان اولين محصول سولارسل توليد گرديد . ظرفيت توليد اين محصول سالانه 5/4 ميليون وات مي باشد . با تلاش همکاران در سال 1387 خط توليد پنل ها يا مدول هاي خورشيدي به بهره برداري رسيد ظرفيت توليد پنل هي خورشيدي معادل 10 MW  در سال مي باشد .

هم اينک صنيع الکترونيک سازان در حال نصب و راه اندازي اولين نيروگاه بزرگ و متمرکز ايران با ظرفيت 10 مگاوات در شهر سمنان مي باشد . مالکيت اين نيروگاه از نوع خصوصي و متعلق به صنايع الکترونيک سازان مي باشد .